Lázeňské městečko Bad Schandau

Lázně Bad Schandau navštěvujeme formou kombinovaného výjezdu - den zahajujeme v Drážďanech a poté odjíždíme vyčerpání z prohlídky galeriií a výhodných nákupů setřást do milého lázeňského městečka Bad Schandau. Toto malé městečko nedaleko Drážďan píše svoji historii již od 15. století a i dnes se zde najde několik zajímavostí. Většina cestujících se vydává do malého moderního  lázeňského komplexu Toskana Therme, který skrývá unikátní bazén se slanou vodou, kde je pod vodou slyšet relaxační hudba a navíc bazén i prostor kolem něj je osvětlen zajímavými projekcemi. Návštěvník je následně nadnášen na hladině bazénu, slyší hudbu a pozoruje osvětlení - téměř všechny smysly člověka jsou zapojeny do tohoto originálního způsobu relaxace. Toskana Therme nabízí také jeden z nejlepších saunových světů v Německu - cena je součástí vstupenky a rozmanitost potících komor Vás určitě nadchne!
  Kdo není příznivcem  vodního živlu může v městečku navštívit dvě atrakce. První je venkovní výtah na vyhlídku, který má navíc  prosklenou kabinu. Výtah je přes 50 metrů vysoký a vznikl již roku 1904. Od té doby však prošel rekonstrukcí a dnes je chráněnou technickou památkou.
  Druhou zajímavostí v Bad Schandau je nejmenší saská tramvajová linka - historicky působící tramvajka Vás po osmikilometrové lince přiveze k vodopádu Lichtenhainer Wasserfall, kde se navíc nachází tradiční hospůdka.

V časopise zdraví také vyšel dlouhý článek o Bad Schandau a Drážďanech, ten si můžete prohlédnout zde.