Lázně Bad Füssing 

Bad Füssing

Bad Füssing je bavorské lázeňské městečko cca 30 km jižně od Passau. Je považováno ze největší nejen bavorské, ale evropské lázeňské město. Je zde cca 10.000 m2 termální vodní plochy a cca 80 termálních bazénů. Bad Füssing je místo k uvolnění, uzdravení a užívání si příjemných stránek života. Je tady více slunečných dnů a zcela jistě Vám toto místo dodá energii!

V roce 1938 se po vyvrtání  kilometr hlubokého vrtu  konečně na povrchu země objevil pramen – siřičitá termální voda o teplotě 56 °C. Tu je možno, již temperovanou  na teplotu příjemnou pro tělo  (27-42° C),  využívat v mnoha různých bazénech.

Léčebný sirník, který je ve velkém množství obsažen v termálních vodách v Bad Füssingu, je vstřebáván kůží a transportován k nemocným místům v těle.

Pro svou, v Evropě zcela ojedinělou kombinaci účinných látek, se léčivá voda z Bad Füssingu používá především k ošetření při nemocích pohybového aparátu.

Zvláště pak působí při: 

revmatických onemocněních, artróze a onemocnění kloubů, bolestech páteře, chronických bolestech a gynekologických obtížích.

Při návštěvě tohoto lázeňského města doporučujeme návštěvu  Therme 1 - nacházejí se přímo v centru a mají 12 krytých a otevřených bazénů se sirnou vodou. V sobotu je zde otevřeno do 21 hodin, teplota bazénů se  pohybuje od 31 do 42 stupňů Celsia. Součástí vstupenky je i bylinková parní lázeň. Tento komplex patří k tomu nejmodernějšímu, co lze v rámci evropských termálních lázní navštívit! Milovníci tohoto druhu relaxace rozhodně nebudou zklamáni!

Dalšími areály jsou Europa Therme s vodní plochou 3000 m² a nově otevřené Johannesbad s mnoha zábavnými sektory a atrakcemi.

Město má k dispozici více než 15 000 lůžek v hotelích, statcích, penzionech, apartmánech i kempech, návštěvníci přijíždějí z celé Evropy po celý rok.